Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci i Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet w Gminie Węgliniec

Dnia 19 listopada br. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. W celu zaakcentowania występującego problemu przemocy, w gminie Węgliniec w placówkach oświatowych odbyły się warsztaty i pogadanki profilaktyczne poruszające kwestię dzieci skrzywdzonych. Uczniowie w trakcie zająć lekcyjnych wykonali symboliczne białe wstążeczki, które oznaczają brak akceptacji zachowań przemocowych mężczyzn wobec kobiet. Wykonane przez uczniów wstążeczki, w dniu 25 listopada br. - Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet w ramach kampanii „Biała Wstążka” otrzymali mężczyźni, którzy sprzeciwiają się stosowania przemocy wobec kobiet.

Jednocześnie wychowawcy świetlic środowiskowych przeprowadzili zajęcia profilaktyczne zakończone wykonaniem prac plastycznych pt.Moja koleżanka... jest lubiana i szanowana!. Wykonane przez dzieci prace plastyczne można obejrzeć od dnia 25 listopada w MiejskoGminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węglińcu. W dniu 25 listopada, w MiejskoGminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węglińcu odbyły się spotkania funkcjonariusza Policji, pracownika socjalnego i przedstawiciela Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z osobami pokrzywdzonymi w celu udzielania informacji i porad w zakresie przemocy.

Licznik odwiedziń: 44768